9.7.2005 Ensimmäinen päivä: Kalmakaltio - Naltijärvi - Tshuukisautsi, 46 km
Hetta, Paavon Talo, mökki nro 14 - Reppu valmiina ja pyörä huollettuna. Täältä siirtyminen autolla Kalmakaltion Loman portille (Paavon Talon isäntä Jyri Hautamäki ajoi autoni takaisin Hettaan), ja seikkailu voi alkaa...
Reittikartta!